64 svende klar til erhvervslivet

30.- og 31. marts 2017 var to festdage på EUC Nordvestsjælland. Her bestod et hav af elever nemlig deres afgørende svendeprøver og blev fejret af venner og familie. Dermed kunne de kalde sig udlærte indenfor deres respektive fag.

Nedenfor kan du se dem allesammen.

MURER
murer 2017

Fra venstre:

  • Lasse Merritskov, Holmegaard Hansen & Bertelsen ApS, Parallelvej 39, 4300 Holbæk (bestået med ros)
  • Tobias Hesselholdt Christensen, Hovedstadens Bygningsentreprise A/S, Greve Main 37, 2670 Greve (bestået med ros)
  • Rasmus Andreas Hjardemaal Nielsen, EUC Nordvestsjælland Skolepraktik, Absalonsvej 20, 4300 Holbæk (bestået med ros)
  • Frederik Primgaard-Hansen, EUC Nordvestsjælland Skolepraktik, Absalonsvej 20, 4300 Holbæk (bestået med bronze)

INDUSTRIOPERATØR
industrioperatører 2017

Forrest til venstre:

  • Raad Momika, Odsherred Forsyningsservice A/S
  • Nadia Vesterlyng, EUC Nordvestsjælland

Række to fra venstre: 

  • Michael Johansen, Dansk Poly Fabrik A/S)
  • Heidi Larsen, EUC Nordvestsjælland
  • Made Hansen, GVU
  • Celine Hansen, Novo Nordisk A/S
  • Birgitte Petersen, EUV 1
  • Otto Vilken, Sjællands Pelsdyrfoder A.M.B.A.

Bagerste række fra venstre:

  • Marcin Juralowicz, EUV 1
  • Jesper Jørgensen, National Oilwell Varco Denmark I/S
  • Patrick Nielsen, National Oilwell Varco Denmark I/S
  • Dennis Nielsen, Boehringer Ingelheim Danmark A/S
  • Rico Ottesen, EUV 1
  • Darko Frkovic, National Oilwell Varco Denmark I/S

GLARMESTER
glarmester 2017

Øverst fra venstre:

  • Nikolai Knak Petersen, Nordsjællands Vindues Service ApS, 3480 Fredensborg
  • Kenneth Carsten Rubæk Christiansen, Jyderup Glarmester V/ Henrik Winther, 4450 Jyderup
  • Mikkel Grimstrup Pontoppidan, Al-Glas ApS, 2990 Nivå
  • Claus Hove Birch, H G B Glas, 7700 Thisted
  • Johnny Holtze Hall, Skandi Bo Indoor A/S, 4490 Jerslev Sjælland

Midt for fra venstre: 

  • Daniel Pierre Grandjean, Glarmester Kaj B Hansens Eftf V/ Anders Pedersen, 2900 Hellerup
  • Mike Tind Nielsen, Glas I Silkeborg ApS, 8600 Silkeborg
  • Emil Klottrup Honoré, Tarpgaard A/S, 7000 Fredericia
  • Maiken Kristensen, Eiler Thomsen Alufacader A/S, 7500 Holstebro
  • Kristoffer Bjelke, Glarmestre Snoer og Sønner A/S, 2400 København NV

Nederst fra venstre:

  • Emilie Bøgely, Glarmester Henrik & Bent A/S, 2900 Hellerup
  • Albert Christian Jensen, Glarmestre Snoer og Sønner A/S, 2400 København NV
  • René Jochumsen, Hshansen A/S, 6940 Lem St

SMED
smed 2017

  • Kasper Jørgensen Lundgren, CKJ STEEL A/S, Flakager, 4400 Kalundborg

TØMRER
tømrer 2017

Øverst fra venstre:

  • Nicklas Jensen, Houg Tømrer- og Snedkerfirma ApS, 4400 Kalundborg
  • Daniel Larsen, EUC Nordvestsjælland, 4300 Holbæk
  • David Reinbach Wenk, Tømrerfirmaet Johansen & Pedersen, 4573 Højby
  • Niklas Brodthagen Hansen, Tømrerfirmaet K. Larsen, 4500 Nykøbing Sjælland
  • Oliver Munksgaard, C. E. Larsen Byg ApS, 4560 Vig
  • David Warner, Asnæs Maskinsnedkeri ApS, 4550 Asnæs
  • Tino Nielsen Jannsen, EUC Nordvestsjælland, 4300 Holbæk
  • Christian Mohrbutter Bredum, Tømrermester Thomas Nielsen ApS, 4571 Grevinge
  • Andreas Tangaa Jørgensen, Tømrermester Jan Askedal, 4520 Svinninge
  • Andreas Mick Normann Jørgensen, EUC Nordvestsjælland, 4300 Holbæk
  • Mads Kristensen, EUC Nordvestsjælland, 4300 Holbæk
  • Rikki Echberg Petersen, GTS Gislinge Tømrer- og Snedkerforretning ApS, 4532 Gislinge
  • Marco Oppenhagen, Kopp Sorø, 4400 Kalundborg
  • Ebbe Erik Juel Nielsen, EUC Nordvestsjælland, 4300 Holbæk
  • Martin Dalgaard Johansen, Tømrerfirmaet Johansen & Pedersen, 4573 Højby
  • Steffen René Knudsen, Kopp Sorø A/S, 4400 Kalundborg
  • Henrik Hanssing, Olsen’s Tømrer- og Snedkerfirma ApS, 4571 Grevinge
  • Simon Zangenberg Møller-Andersen, Nordgårdens Tømrer, 4050 Skibby
  • Mathias Nielsen, Houg Tømrer- og Snedkerfirma ApS, 4400 Kalundborg
  • Oliver Munk Selander, TJ Tømrerservice ApS, 4300 Holbæk

BYGNINGSSTRUKTØR
bygningsstruktør 2017

Fra venstre mod højre:

  • Christian Benjamin Larsen, Zacho Lind A/S (bestået)
  • Jonas Emil Volff, Per Aarsleff (antaget med ros)
  • Andreas Jensen, Per Aarsleff (antaget med ros)
  • Christian Stormly, CG Jensen (antaget med bronze)
  • Jonas Hedengran Sørensen, Christiansen & Essenbæk (bestået)
  • Mads Bo Thiemke, Kentto (bestået)
  • Knud Skydt Nielsen, NCC Construktion A/S (antaget med ros)

På hug:

  • Daniel Djørn Riise Vestergaard, Christiansen & Essenbæk (antaget med ros)

ANLÆGSSTRUKTØR
anlægsstruktør 2017

Fra venstre:

  • Jannick Lavard Nielsen, Entreprenør Morten C. Henriksen
  • Kriss Møller Pedersen, NCC Construktion A/S
  • Jonas Hansen, KB Entreprise A/S
  • Nikolaj Nygaard Wennergren, Zacho-Lind A/S

Et kæmpe tillykke til dem alle og held og lykke i arbejdslivet!